Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’dan Erdoğan’a Elazığ mesajı
Haber
26 Ocak 2020 - Pazar 19:50
 
Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’dan Erdoğan’a Elazığ mesajı
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdülaziz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Elazığ’daki deprem sonrasında meydana gelen ölüm ve yaralanmalardan dolayı taziye mesajı gönderdi.
DÜNYA Haberi
Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’dan Erdoğan’a Elazığ mesajı

"Siz Ve Türkiye Cumhuriyeti Halkı İçin Dua Ediyoruz”

www.korfezhaberi.com sitesinin haberine göre, Kral Selman mesajında, “Türkiye’nin doğusunda meydana gelen deprem haberlerini ve bunun sonucunda meydana gelen ölüm ve yaralanmaları öğrendik. Cumhurbaşkanı’na, ölenlerin ailelerine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kardeş halkına, Suudi Arabistan hükümeti adına içten başsağlığı dileklerimizi gönderiyoruz. Alllah’tan ölenlere rahmet, ailelerine sabır ve teselli, yaralılar için acil şifalar diliyoruz. Allah’ın sizi ve Türkiye Cumhuriyeti halkını tüm talihsizlik ve zararlardan koruması için dua ediyoruz” dedi.

 

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ise mesajında, “Türkiye’nin doğusunda meydana gelen deprem ve neden olduğu ölüm ve yaralanma haberlerini aldım. Cumhurbaşkanı’na ve tüm ölenlerin ailelerine içten başsağlığı dileklerimi iletiyorum, ölenlere Allah’ta rahmet ve tüm yaralılar için hızlı bir iyileşme diliyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör: www.habermeclisi.net
Etiketler: Kral, Selman, ve, Veliaht, Prens, Muhammed, bin, Selman’dan, Erdoğan’a, Elazığ, mesajı, ,
Haber Yazılımı